poradniki

Jak włączyć internet w telefonie?

Jak włączyć internet w telefonie?
fot: Thinkstockphotos
Z internetem można połączyć się np. poprzez sieć Wi-Fi albo przez pakiet internetowy.

Aby korzystać z internetu przez Wi-Fi, wystarczy włączyć w aparacie odpowiednią funkcję w ustawieniach. Trzeba być jednak w pobliżu miejsca z dostępem do sieci poprzez Wi-Fi – czy to w domu, pracy, czy w miejscach publicznych: kawiarniach, kinach, restauracjach, parkach itd. (sieć taka jest bardzo często darmowa i otwarta). Zdarza się, że sieci Wi-Fi są zamknięte i aby ich używać potrzebne jest hasło (nieraz wystarczy o nie po prostu zapytać).

Jeśli chce się mieć stały dostęp do sieci w telefonie, najlepiej wykupić i aktywować pakiet internetowy. Każdy telefon zakupiony u operatora ma już domyślnie ustawione parametry łączenia z siecią, ponadto, przy pierwszym połączeniu, automatycznie otrzymamy SMS-y konfiguracyjne. Proces przystosowywania telefonu do korzystania z sieci jest więc bardzo prosty i zazwyczaj odbywa się automatycznie, a dodatkowo opisany jest (krok po kroku) w instrukcjach na stronach internetowych operatorów.

Jeśli sieć jest już właściwie skonfigurowana, można zabrać się za surfowanie. W zależności od potrzeb posłużą ci do tego konkretne aplikacje – wiadomości e-mail pozwoli sprawdzić odpowiedni klient poczty internetowej, natomiast przeglądarka internetowa da możliwość odwiedzania stron WWW, wśród których wiele jest specjalnie dostosowanych do urządzeń mobilnych (np. mini.wp.pl). Podstawowe aplikacje są dostarczane przez operatora – preinstalowane w telefonie. Dodatkowe programy można ściągnąć, często bezpłatnie, ze sklepu internetowego odpowiedniego dla systemu operacyjnego, w którym działa telefon.

Co daje mi internet w telefonie?
Jak korzystać z WP.PL w telefonie?
Więcej...

jak korzystać z internetu mobilnego?

zobacz także

zobacz WP na telefon

WP na telefon w telefonie

najpopularniejsze aplikacje WP.PL

zobacz wszystkie nasze aplikacje